مشاوره روانشناسي

مشاوره روانشناسي

آیا به یک روان درمانگر خوب نیاز دارید؟

سه شنبه جهاردهم 2 1400

روان درمانگر کسی است که افراد در مواقع مواجهه با اختلالات روانی و رفتاری به او مراجعه می نمایند. متاسفانه با پیشرفت علم و تکنولوژی و به وجود آمدن دستگاه های دیجیتالی ارتباط انسان ها دچار اختلال و مشکلاتی شده است. همین موضوع سبب می گردد تا بیشتر افراد جامعه از اختلالات روانی رنج ببرند.

اخیراً به دلیل انواع مشکلات اقتصادی جامعه و همه گیر شدن ویروس کرونا افراد از اختلالات روانی فراوانی رنج می برند. کرونا یک اپیدمی باور نکردنی بود که کل دنیا را فرا گرفت و همه افراد با آن درگیر شدند. برخی از افراد مبتلا شده و دوران بهبودی را طی نمودند و برخی دیگر متاسفانه جان خود را از دست دادند. سایر افرادی هم که مبتلا نشده اند به دلیل ایجاد انواع ترس و وسواس ها نوعی ناراحتی روحی و روانی پیدا کردند. قطعاً احتیاج همه افراد به روان درمانگر متخصص و حرفه ای بیش از پیش شده است و بهتر است برای مبتلا نشدن به افسردگی و بیماری های رفتاری پیشگیری لازم را داشته باشیم.

روان درمانگر کیست؟

روان درمانگر کسی است که با گذراندن مراحل و واحدهای مختلف دانشگاهی دانش و اطلاعات کافی را برای شناخت و درمان بیماری های روانی را دارد. مشکلات روانی شاید نمود آشکار کمتری نسبت به مشکلات جسمی داشته باشد اما باید بدانید که درمان کردن اختلالات روانی بسیار سخت تر از بیماری های جسمی می باشد. بنابراین حتما درمان مشکلات روانی را به دست افراد متخصص بسپارید.

داشتن دانش و اطلاعات کافی برای درمان نمودن بیماران روانی از اهمیت بسیاری برخوردار است. متاسفانه برخی از افراد تنها با گذراندن چند واحد درس روانشناسی اقدام به مشاوره و درمان می نمایند که این کار ممکن است آسیب زیادی به بیماران بزند. توجه داشته باشید که هنگام جستجو یک روان درمانگر حتما باید بدانید که فرد دانش کافی را در این خصوص دارد. معمولا دو نوع درمان برای بیماران روانی وجود دارد. درمان روانی و یا دارویی، درمان روانی باید تحت نظارت روان درمانگر صورت بگیرد. به طور کلی در این نوع درمان پزشک معالج سعی می کند تمام حالت ها و رفتارهای فرد را تشریح نماید تا فرد در زمان مواجهه با رفتارهای خود نسبت به آنها آگاهی کامل را داشته باشد. همچنین تکنیک هایی به فرد آموزش داده می شود تا میزان سازگاری خود را بالا برده و نسبت به اتفاقات حساس نباشد. درمان دارویی نیز با توجه به بیماری فرد انجام می گردد.

روان درمانگر خوب

پیدا کردن یک متخصص خوب و کار بلد زمانی که با مشکلی مواجه می شوید بسیار مهم است. بیماری های جسمی ممکن است مشکلات فراوانی که را برای افراد پدید آورد اما باید توجه داشت که بیماری های روانی و ذهنی بسیار خطرناک تر و مهم تر از مشکلات جسمی می باشد. یک بیمار روانی ممکن است با جسم سالم خود برای افراد بسیاری مشکلات فراوان پدید آورد. حتی گاهی این بیماران روانی می توانند خطرات جانی بسیاری را در داخل خانه و خانواده خود به وجود آورند. برای داشتن زندگی و جسم سالم و سلامت باید حتماً روح و روان سالمی داشت.جسم سالم با داشتن روح سالم میسر می گردد.

به همین دلیل هنگام انتخاب روان درمانگر تهران حتما باید تحقیقات کافی را انجام داد و بهترین را از بین آن ها انتخاب نمود. داشتن تجربه و دانش کافی برای درمان نمودن انواع بیماری های روانی از اهمیت بالایی برخوردار است. پیشنهاد می گردد حتما به یک روان درمانگر خوب مراجعه کنید.

تفاوت روان درمانگر و روانشناس چیست؟

متاسفانه بیشتر افراد این ذهنیت را دارند که روانشناس همان روان درمانگر است و می توانند تمام بیماران روانی را درمان نمایند. باید توجه داشته باشید که یک روانشناس تفاوت و فرق بسیاری را با روان درمانگر دارد. روانشناس معمولا مشاوری است که می تواند با گرفتن شرح حال بیمار و آموزش برخی از تکنیک های رفتاری اقدام به برطرف شدن مشکلات فرد شود. تخصص روان درمانگر بیشتر از روانشناس است. در بیمارانی که وضعیت حاد و سختی دارند و حتما باید از درمان دارویی کمک گرفت نمی توان به روانشناس مراجعه نمود.

این کار و درمان بیماران ذهنی و روانی کاری بسیار سخت است که نباید به هرکسی اطمینان نمود. سپردن روح و روان فرد بیمار به یک فرد غیر حرفه ای می تواند آسیب های بسیاری را برای فرد و نزدیکان او پدید آورد. حتما توجه داشته باشید که درمانگر شما دارای مدرک دانشگاهی معتبری باشد و توسط استادان ماهری تربیت شده باشد. در جلسات درمانی سعی می شود تا حد ممکن درمان به صورت روانی صورت گیرد و در مرحله آخر دارو درمانی را پیشنهاد دهند. اگر به درمانگری مراجعه نمودید که در همان مرحله اول دارو تجویز کرد، حتما شخص دیگری را انتخاب نمایید.


(0) نظر
X